Wyjazdowe posiedzenie PiS-u

Rozpoczęło się wyjazdowe posiedzenie klubu Prawo i Sprawiedliwość. Planowane jest wystąpienie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. Parlamentarzyści PiS-u będą też dyskutować z premier Beatą Szydło i ministrami jej rządu.

Posiedzenie klubu ma odbyć się w okolicach Warszawy i potrwa dwa dni.

Będziemy dyskutować o dalszych planach klubu Prawo i Sprawiedliwość oraz analizować to, co do tej pory zrobiliśmy – powiedział Włodzimierz Bernacki, poseł PiS-u.

Chcemy wyjechać poza Warszawę, aby w odosobnieniu, bez presji mediów i polityków innych ugrupować, można było spokojnie porozmawiać na bardzo istotne i ważne sprawy dla naszej ojczyzny. Liczymy też na dzisiejsze spotkanie z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, na bezpośredni kontakt, bo na Sali sejmowej te rozmowy zawsze mają charakter służbowy bądź rozmów bardzo krótkich. Jutro natomiast planujemy spotkanie parlamentarzystów PiS-u z poszczególnymi ministrami. Chcemy, aby zwłaszcza grupa ponad stu nowych posłów, miała okazję bezpośredniego kontaktu z tymi, którzy bezpośrednio uczestniczą w sprawowaniu i wykonywaniu tej władzy – mówił Włodzimierz Bernacki.

Posiedzenie klubu potrwa do sobotniego przedpołudnia.

Będzie to pierwsze posiedzenie klubu po uformowaniu rządu z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego i członków rządu. Klub Prawa i Sprawiedliwości liczy 234 posłów i 61 senatorów.

 

RIRM

drukuj