fot. pl.wikipedia.org

B. Mazurek: Jacek A. od niemal miesiąca nie jest członkiem PiS

Jacek A., były już prezes Centrozłom Wrocław, od niemal miesiąca nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości – poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

We wtorek dziennik „Fakt” w artykule pt. „Po pijaku samochodem przez torowisko tramwajowe! Tak zabalował jeden z prezesów z PiS-u” podał, że w nocy z piątku na sobotę prezes Centrozłom Wrocław Jacek A. został zatrzymany za kierownicą służbowego auta, gdy wjechał nim na torowisko tramwajowe.

„Miał 2 promile alkoholu we krwi, a teraz ma poważne zarzuty” – napisała gazeta.

Spółka Centrozłom Wrocław wchodzi w skład Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź SA.

We wtorek w rozmowie z PAP do sprawy odniosła się rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, która poinformowała, że A. od niemal miesiąca nie jest już członkiem PiS.

„9 lipca złożył rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości” – powiedziała Mazurek.

Wtorkowy „Fakt” podał ponadto, że w poniedziałek rzecznik prasowy KGHM poinformował gazetę, iż Jacek A. złożył rezygnację z funkcji prezesa Centrozłomu.

Dyrektor departamentu komunikacji i CSR KGHM Jarosław Twardowski potwierdził we wtorek PAP, że A. złożył w poniedziałek dymisję z funkcji prezesa spółki Centrozłom Wrocław.

„Dymisja została przyjęta” – powiedział Jarosław Twardowski. Dopytywany o powody dymisji, powiedział, że „nie podał oficjalnej przyczyny”.

„Teraz musimy ogłosić nowy konkurs” – dodał.

 

PAP/RIRM

drukuj