fot. twitter.com

Wsparcie na zakup samochodów elektrycznych

Możliwość odliczenia 100 proc. podatku VAT od zakupu i użytkowania samochodów elektrycznych. Takie rozwiązanie proponuje Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Pozwoli to rozpędzić rynek elektromobilności w Polsce.

Na początku dofinansowanie do zakupu auta elektrycznego z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu miało wynieść 30 procent ceny takiego samochodu. Nie mogło jednak przekroczyć 37,5 tysiąca złotych. Wiceminister klimatu pod koniec stycznia zapowiedział jednak, że  dopłaty do zakupu aut elektrycznych będą mniejsze, by jak najwięcej beneficjentów z nich skorzystało.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych uważa takie rozwiązanie za mało korzystne i proponuje inne.

– Wprowadzenie rekomendowanej zachęty podatkowej w postaci możliwości odliczenia 100 proc. VAT pozwoli zrównoważyć ewentualne obniżenie wysokości dopłaty – mówi Maciej Mazur z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

To jednak nie wszystko. Stowarzyszenie proponuje również m.in. wyłączenie obowiązku opodatkowania VAT użytku prywatnego pojazdów elektrycznych, w sytuacji, gdy są one wykorzystywane również do celów służbowych. Jak podkreśla Stowarzyszenie będzie to zachęta finansowa do nabywania pojazdów elektrycznych. Ułatwi to znacznie rozliczenia podatkowe przedsiębiorców korzystających z pojazdów zeroemisyjnych w ramach swojej działalności.  Wszystkie postulaty Stowarzyszenie przekaże rządowi.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl