fot. intel.com

WSKSiM w Intel University Program

WSKSiM z uczelniami z całego świata rozpoczyna udział w programie Intel University Program. W ramach tej współpracy do Torunia trafiły moduły Intel Galileo.

Najnowsza platforma deweloperska pozwala na tworzenie prototypowych układów od interaktywnych wyświetlaczy LED-owych przez automatyzację sprzętu domowego użytku po roboty sterowane smartfonem.

Studenci Informatyki WSKSiM wykorzystują te moduły w pracowniach studenckich w nauczaniu technologii Internet of Things, które mają stać się w ciągu 10 najbliższych lat globalnym rynkiem o wartości ponad 40 mld dolarów.

Dzięki udziałowi w tym programie nasza uczelnia otrzymała już część aparatury naukowej, to są urządzenia oparte o architekturę Intel Galileo. Na tych urządzeniach studenci będą mogli się uczyć nowych technologii, rozwijać swoje umiejętności, projektując i wdrażając nowe rozwiązania informatyczne. Chcemy aby studenci zapoznali się z nimi. Najwyższy czas abyśmy przestali pisać kody. Chcemy, żeby nasi studenci mogli projektować nowe urządzenia, a na pewno powstaną one w oparciu o te technologie, które wprowadza nasza uczelnia; aparatura ta umożliwi studentom nowe rozwiązania technologiczne, prace inżynierskie i prototypy bardzo ciekawych rozwiązań, bo wiem, że studenci mają bardzo ciekawe pomysły – zaznacza dr Grzegorz Osiński, kierownik katedry informatyki w WSKSiM.

WSKSiM już dziś wychodzi naprzeciw bardzo dynamicznym zmianom w dziedzinie Technologii Informatycznych i zapewnia swoim studentom właściwą bazę dydaktyczną w celu nauczania najnowszych technologii. Dzięki temu WSKSiM jest w elitarnym gronie 18 szkół wyższych z całej Polski, których studenci, dzięki otrzymanym grantom, mają możliwość pracy z układami firmy Intel.

RIRM

drukuj