Pentagon: liczba ofiar cywilnych w Strefie Gazy „zbyt duża”

Pentagon wezwał w czwartek Izrael, by czynił więcej w celu ochrony ludności cywilnej podczas swej operacji wojskowej w Strefie Gazy, wskazując, że konflikt pochłonął już „zbyt dużą” liczbę ofiar cywilnych.

„Liczba cywilnych ofiar w Gazie jest zbyt duża. Jest oczywiste, że Izraelczycy muszą robić więcej, żeby spełnić swe bardzo wysokie standardy (…) na rzecz ochrony cywilów” – powiedział na konferencji prasowej rzecznik Pentagonu pułkownik Steve Warren.

Według źródeł palestyńskich wskutek ofensywy Izraela w Strefie Gazy, która rozpoczęła się 8 lipca, śmierć poniosło 1 370 Palestyńczyków, w tym w większości cywilów; ponad 7 200 zostało rannych.

Izrael podaje, że w atakach rakietowych ze Strefy Gazy stracił swych 56 żołnierzy i trzech cywilów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl