WSKSiM: Teatr Dobry Wieczór wystawi dziś „Zmierzch demonów” R. Brandstaettera

W auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu o godz. 19.00 odbędzie się dziś premiera sztuki Teatru Studenckiego Dobry Wieczór pt. „Zmierzch demonów”. Utwór autorstwa Romana Brandstaettera łączy elementy tragiczne, operowe i operetkowe, które współtworzą rzeczywistość ostatnich dni życia Adolfa Hitlera.

Dramat powstał na podstawie zapisków sekretarki dyktatora, która notowała wydarzenia ostatnich dni jego życia.

To jest spektakl, który opowiada o ostatnich dniach Adolfa Hitlera i jego współpracowników – generałów, ministrów – tłumaczy Maksymilian Kosowski, student WSKSiM oraz aktor wcielający się w rolę Hermana Goeringa.

– Ta sztuka ma zarys historyczny. To wszystko wydarzyło się naprawdę. Wcześniej wystawialiśmy sztuki, które były fikcyjne, i to przede wszystkim odróżnia ten spektakl od tych poprzednich. On ma być taką przestrogą przed tym, żeby podobne sytuacje nigdy w świecie się nie wydarzyły – wskazuje Maksymilian Kosowski.

Spektakl „Zmierzch demonów” został wyreżyserowany przez ojca Dariusza Drążka CSsR, a aktorami są studenci WSKSiM w Toruniu.  Przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia.

Sztuka zostanie wystawiona ponownie jutro o godz. 19.

Przedstawienie ma charakter kameralny i obowiązują zapisy telefoniczne. Szczegóły [tutaj]

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl