Warsztaty „Zrozumieć media” w Tomaszowie Mazowieckim

Zrozumieć media” – pod takim hasłem w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się dziś wyjazdowe warsztaty medialne dla młodzieży.  Organizatorem spotkania jest WSKSiM we współpracy z Radiem Maryja i TV Trwam.

Warsztaty prowadzi wyszkolona kadra specjalistów i redaktorów, którzy na co dzień pracują w mediach. Tematyka warsztatów skupia się, m.in. na zagrożeniach, jakie wynikają z manipulacji telewizyjnej, radiowej czy prasowej – mówi koordynator tych spotkań  o. Marcin Krupa CSsR z Radia Maryja.

Młodzi ludzie mają niepowtarzalną okazję, żeby poznać kulisy realizacji przekazu radiowego i telewizyjnego oraz sposobu odziaływania mediów na odbiorcę. (…) Warto zaznaczyć, że na takie warsztaty wyjeżdża specjalnie przygotowana do tego ekipa wykładowców, specjalistów i redaktorów, którzy pracują czy to w WSKSiM, czy też wykonują swoje powołanie dziennikarskie w TV Trwam bądź w Radiu Maryja wyjaśnia redemptorysta.

Warsztaty cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży, ponieważ to nie tylko sucho podawana teoria, lecz możliwość praktycznego, czynnego w nich uczestnictwa. Gwarantuje to możliwość zapoznania się ze sprzętem, jaki używany jest w mediach: telewizyjny wóz transmisyjny, profesjonalne studyjne kamery, profesjonalne studyjne mikrofony oraz konsolety, a także profesjonalne oprogramowanie telewizyjne i radiowe czy prasowe, używane na co dzień przez dziennikarzy.

Kolejne warsztaty medialne pt.: „Zrozumieć media” odbędą się jutro w Piotrkowie Trybunalskim.

Patronat medialny nad warsztatami objęło, m.in. Radio Maryja.

RIRM

drukuj