fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Dr W. Federczyk o współpracy Krajowej Szkoły Administracji Publicznej z WSKSiM: Chcielibyśmy wspierać WSKSiM w miarę naszych eksperckich możliwości

Chcielibyśmy tutaj wspierać WSKSiM w miarę naszych eksperckich możliwości, jak również zapraszać i zachęcać zarówno przyszłych absolwentów jak i tegorocznych absolwentów, ponieważ nasz program jest skierowany dla osób, które ukończyły studia magisterskie i jednocześnie nie mają ukończonych 32 lat – powiedział dr Wojciech Federczyk, dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej imienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Dr Wojciech Federczyk przedstawił, czym jest Krajowa Szkoła Administracji Publicznej imienia Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego.

– Krajowa Szkoła Administracji Publicznej imienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego jest instytucją specyficzną, ponieważ jest to szkoła rządowa, specjalna instytucja powołana 30 lat temu po to, ażeby kształcić jak najlepsze kadry urzędnicze dla Polski. Rzeczywiście przez te lata naszej działalności możemy się pochwalić osobami, które pełniły i pełnią ważne, odpowiedzialne zadania i funkcje. Świętej pamięci Władysław Stasiak był absolwentem pierwszej promocji. Wśród naszych absolwentów jest pan minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak czy pan wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas – wskazał gość Radia Maryja.

Współpraca pomiędzy uczelniami ma polegać między innymi na udzieleniu wsparcia eksperckiego studentom.

– Głównym naszym programem jest tak zwane kształcenie stacjonarne dla osób, które mają już ukończone pełne studia magisterskie, a które chciałyby rozpocząć karierę urzędniczą przede wszystkim w służbie cywilnej. Między innymi właśnie stąd podpisana umowa z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej. W tym roku rozpoczyna się na kierunku politologicznym specjalizacja dotycząca właśnie administracji publicznej, dlatego chcielibyśmy wspierać WSKSiM w miarę naszych eksperckich możliwości, jak również zapraszać i zachęcać zarówno przyszłych absolwentów jak i tegorocznych absolwentów, ponieważ nasz program jest skierowany dla osób, które ukończyły studia magisterskie i jednocześnie nie mają ukończonych 32 lat – powiedział doktor Wojciech Federczyk.

Zachętą do podjęcia nauki w Krajowej Szkole Administracji Publicznej imienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego jest gwarancja zatrudnienia.

– Po ukończeniu Krajowej Szkoły Administracji Publicznej imienia Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego jest gwarancja 5-letniego zatrudnienia jako urzędnik mianowany w korpusie służby cywilnej. Zgłoszenia przyjmujemy w formie elektronicznej. Na stronie szkoły ksap.gov.pl jest specjalna zakładka, gdzie jeszcze do 14 sierpnia można złożyć swoją aplikację – podsumował gość „Aktualności dnia”.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem doktora Wojciecha Federczyka można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj