Bogata oferta letnich warsztatów wakacyjnych na WSKSiM

O bogatej ofercie wakacyjnych warsztatów dziennikarskich prowadzonych przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu mówił Tomasz Śliwiński podczas środowej audycji Aktualności dnia na antenie Radia Maryja. „Z roku na rok staramy się poszerzać naszą ofertę skierowaną do młodzieży” – podkreślał koordynator warsztatów.

„Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność” – pod takim hasłem w murach WSKSiM gromadzą się uczestnicy letnich warsztatów wakacyjnych. Jak wskazuje Tomasz Śliwiński, koordynator wydarzenia, siłą warsztatów jest możliwość spotkania się ze sobą licznej grupy młodzieży z kraju i z zagranicy.

W tym roku oprócz warsztatów muzycznych, które prowadzi zespół „Lumen”, przygotowaliśmy dla młodzieży warsztaty z komunikacji, informatyczno-multimedialne, aktorskie, taneczne, telewizyjne, radiowe, prasowe czy politologiczne. Główną siłą wydarzenia jest możliwość spotkania się w jednym miejscu licznej grupy młodzieży z Polski. Mamy dodatkowo gości z zagranicy – uczestników z Włoch i Niemiec – tłumaczy Tomasz Śliwiński.

Jak dodał koordynator spotkania, jednym z głównych celów jest integracja przybyłej młodzieży.

Wszyscy, którzy zajmujemy się młodzieżą – wychowawcy i organizatorzy – kładziemy duży nacisk na integrację. Przyjeżdżają osoby młode w podobnym wieku, wciąż szukające czegoś w życiu. Te osoby łączy wiara w Boga. Często jest tak, że poszczególni uczestnicy pierwszy raz spotykają się na taką skalę z ludźmi, którzy myślą podobnie, mówią podobnie, mają podobne wartości – wskazuje jeden z organizatorów.

Wakacyjne warsztaty dla młodzieży nie są jedynie czasem pracy i pomnażania talentów. Dają bowiem także możliwość spotkań z ciekawymi ludźmi.

Dziś mamy wykład: „Transhumanizm – społeczeństwo przyszłości”, który wygłosi pani dr Monika Kacprzak. Mamy dziś również bardzo ciekawe spotkanie z gościem wieczoru. Będzie miało ono miejsce po Apelu Jasnogórskim i Mszy św. Przyjedzie do nas Leszek Hallmann, srebrny medalista paraolimpiady w podnoszeniu ciężarów z Atlanty (1996 r.). Opowie o swojej historii życia i swoim spotkaniu z Panem Bogiem – podkreśla Tomasz Śliwiński.

Jutro uczestnicy wezmą udział w dyskotece pod gwiazdami. Jak tłumaczy koordynator spotkania, „chodzi o śpiewy i tańce, które można zrobić pod gołym niebem”. Ważnym punktem warsztatów jest codzienna Msza św. oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi.

Ojcowie chętnie służą młodym pomocą duszpasterską. Często dokonują się tutaj rzeczy wielkie – nawrócenia czy spowiedzi z jakiegoś dłuższego okresu. Dbamy zatem nie tylko o rozwój pasji, zainteresowań czy talentów, ale duży nacisk kładziemy na rozwój duchowy – dodał jeden z organizatorów.

Wakacyjne warsztaty dziennikarskie dla młodzieży potrwają do 21 sierpnia. Tego samego dnia zakończą się zainaugurowane wczoraj warsztaty muzyczne prowadzone przez Zbigniewa Małkowicza i zespół „Lumen”.


RIRM

drukuj