fot. pixabay.com

Września: Zainteresowanie „Mieszkaniem Plus” przerosło oczekiwania władz

We Wrześni realizowany jest program „Mieszkanie Plus”. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Podczas naboru wpłynęło 675 wniosków.

We Wrześni trwa budowa dwóch trzypiętrowych budynków.  Pomieści się w nich sto lokali dwu- i trzypokojowych. Inwestycja ma być zrealizowana do końca roku, natomiast planowany termin przekazania mieszkań do najmu to I kwartał 2022 roku.

– Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania, ponieważ wiemy, że średnio w Polsce na jedno mieszkanie przypada statystycznie 2,5 wniosku. My możemy mówić o tym, że na sto mieszkań przyjęliśmy ponad 670 wniosków – mówił Karol Nowak, zastępca burmistrza Wrześni.

Nabór już się zakończył. Złożone wnioski czeka teraz weryfikacja pod kątem kryteriów społecznych. Weryfikację tę przeprowadzi samorząd. Następnie będzie miała miejsce weryfikacja czynszowa, którą przeprowadzi inwestor.

– Stawka czynszowa, jeżeli chodzi o „Mieszkanie Plus”, została przez inwestora skalkulowana na poziomie 25,40 złotych. Dochodzi do tego opłata eksploatacyjna – 5,50 zł. To jest oczywiście stawka za metr kwadratowy – wyjaśniła Magdalena Łuczak z urzędu miejskiego we Wrześni. Najemcy będą też ponosili koszty mediów. Największe szanse na otrzymanie lokalu mają rodziny zastępcze, osoby z niepełnosprawnościami, młode małżeństwa i rodziny z dziećmi.

– W programie „Mieszkanie Plus” jest możliwość uzyskania specjalnych dopłat do czynszu. To jest kilkaset złotych miesięcznie – zależy od mieszkania, zależy od sytuacji. W naszym przypadku maksymalna kwota będzie zbliżała się do 400 złotych miesięcznie – wskazał zastępca burmistrza Wrześni.

W ramach rynkowej części rządowego programu „Mieszkanie Plus” na terenie Wielkopolski przekazano do tej pory 402 mieszkania w Kępnie i na terenie gminy Jarocin.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl