fot. WOT

WOT pomoże zachować bezpieczeństwo na letnich obozach dla młodzieży

Szef MON Mariusz Błaszczak wydał decyzję o wsparciu organizatorów wypoczynku przez Wojska Obrony Terytorialnej, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, korzystających ze zorganizowanego wypoczynku w lecie – poinformowało MON.

W poniedziałek Szef MON Mariusz Błaszczak ma przedstawić w Dowództwie Wojsk Terytorialnych w Zegrzu szczegółową informacje o wsparciu wojska przy organizacji letnich obozów wypoczynkowych dla młodzieży – poinformowało w komunikacie Centrum Operacyjne MON.

W informacji stwierdzono, że szef MON „wydał decyzję o wsparciu organizatorów wypoczynku przez Wojska Obrony Terytorialnej, by zapewnić bezpieczeństwo dzieci i młodzieży korzystających ze zorganizowanego wypoczynku w lecie”.

„To reakcja na potrzeby zasygnalizowane ze strony resortu rodziny, pracy i polityki społecznej oraz resortu edukacji narodowej. Do zadań Wojsk Obrony Terytorialnej należeć ma przede wszystkim prowadzenie szkoleń dla pracowników oraz personelu podmiotów organizujących wypoczynek dla dzieci i młodzieży na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa” – napisano w komunikacie.

Ponadto WOT mają odpowiadać za udzielanie pomocy medycznej i wykonywanie zadań sanitarno-higienicznych oraz przeciwepidemicznych na rzecz podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków. W razie konieczności żołnierze mają zapewnić niezbędne wsparcie logistyczne oraz psychologiczne. Zobowiązani są również do odkażania pomieszczeń, sprzętu oraz pojazdów.

Obecny bilans przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wynosi 23 686, spośród których zmarło 1064 osób.

PAP

drukuj