fot. twitter.com

M. Wójcik: Ojciec porwanej 3-latki był kilkakrotnie w resorcie sprawiedliwości

Znam sprawę porwanej 3-latki; ojciec dziecka był kilkakrotnie w ministerstwie, rozmawiał z pracownikami, były postępowania sądowe i sąd zdecydował jednoznacznie, że dziecko ma być przy matce – powiedział dziś wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Do uprowadzenia 25-letniej kobiety i jej 3-letniego dziecka doszło w ostatni czwartek w Białymstoku przed południem na osiedlu Dziesięciny. Dwaj mężczyźni wciągnęli do samochodu kobietę i dziecko i odjechali. Kilkaset metrów dalej samochód porzucili. Kobieta i jej córka zostały odnalezione w Ostrołęce (Mazowieckie) w piątek po południu. Policja zatrzymała dwie osoby, w tym ojca dziecka, podejrzewane o udział w ich uprowadzeniu.

„Jak dla mnie wygląda to jednoznacznie, bo jeżeli wpycha się na siłę dziecko do samochodu i matkę, to należy liczyć się z konsekwencjami. (…) To jest też taka przestroga dla innych – dzieci z ulicy się nie porywa, takie sprawy jeżeli już, to rozstrzyga się w sądzie” – zaznaczył Michał Wójcik w radiowej Trójce.

„Prokuratura nadzoruje postępowanie i myślę, że w najbliższych godzinach wyda stosowny komunikat w tej sprawie, ale należy liczyć się z zarzutami” – dodał.

Wiceminister powiedział, że zna tę sprawę.

„Ta osoba, ojciec dziecka był w Ministerstwie Sprawiedliwości kilkakrotnie, rozmawiał z moimi pracownikami w tej sprawie; były postępowania sądowe i sąd zdecydował jednoznacznie, że dziecko ma być przy matce, oddalił wnioski. Tak więc sprawa jest według mnie jednoznaczna” – ocenił Michał Wójcik.

PAP/RIRM

drukuj