fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Coraz więcej mieszkańców USA opowiada się za życiem

Coraz więcej mieszkańców Stanów Zjednoczonych popiera ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To wniosek z danych, jakie przedstawił jeden z najbardziej poważanych ośrodków badania opinii społecznej.

Obywatele Stanów Zjednoczonych otwierają oczy.

– Stan Nowy York zezwala na zabijanie nawet 9-miesięcznych dzieci, stan Wirginia chce wprowadzić podobne ustawodawstwo. W Senacie kilka tygodni temu przepadła ustawa, która dawała prawo do opieki zdrowotnej dzieciom, które przeżyły aborcję, takiej samej, jaką mają zdrowo urodzone dzieci – mówi prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka Wojciech Zięba.

Osób, które przeżyły tzw. aborcję w samych Stanach jest blisko 40 tysięcy.

– Ludzie są zbulwersowani tym, że narzuca się im prawo, które bardzo szkodliwie wpływa na drugiego człowieka, które pozwala na zabijanie niewinnych dzieci – dodał Wojciech Zięba.

A to mordercze prawo wprowadził Sąd Najwyższy i to odgórnie – prawie 50 lat temu. Bez referendum, bez głosowania.

– Dzisiaj jest okazja do rewizji tego procederu, uchylenia tego procederu. W związku z tym uchylenia obowiązującego prawa federalnego, czyli nadającego prawo do aborcji na życzenie – zwraca uwagę ks. dr Jan Uchwat, opiekun Human Life International Polska.

A to staje się coraz bardziej realne, bo – jak wskazują statystyki – wzrasta liczba obywateli USA, i to w wieku do 45 lat, którzy opowiadają się za życiem.

– Związane jest to niewątpliwie z efektem, który możemy nazwać „efektem Trumpa”, ponieważ pan prezydent  wyraźnie opowiada się za obroną życia, jak również wiceprezydent Mike Pence jest od wielu lat związany ze środowiskami pro-life w USA – dodaje ks. dr Jan Uchwat.

To wielka nadzieja i zachęta, by zatrzymać tę machinę śmierci.

– Taki kraj jak Stany Zjednoczone może być w tym przypadku dla nas dobrym przykładem do angażowania się w obronę życia, bardzo jednoznacznie, spokojnie, też w oparciu o wiedzę naukową, o wiedzę z dziedziny medycyny, biologii, która wspiera akurat takie postępowanie i stoi na stanowisku tego, że życie rozpoczyna się od połączenia komórki jajowej i plemnika – podkreśla opiekun Human Life International Polska.

Czyli od samego początku – tak, jak mówi to Kościół.

TV Trwam News/RIRM

drukuj