fot. pixabay.com

Włochy: Więzienie za „czyn homofobiczny” i obowiązkowy udział szkół w dniu walki z homofobią. Ks. prof. D. Oko: Rewolucja genderowa jest coraz mocniejsza i chce nas totalnie zniewolić

Więzienie za tzw. czyn homofobiczny i obowiązkowy udział szkół w ogólnokrajowym dniu walki z homofobią – m.in. takie zapisy zawiera ustawa, nad którą pracuje włoski senat. „Rewolucja genderowa rozpędza się, jest coraz mocniejsza i chce nas totalnie zniewolić. Trzeba sobie zdawać sprawę, że kolory tęczy to reklamy przeróżnych grzechów” – zwracał uwagę ks. prof. Dariusz Oko w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Kontrowersyjny projekt o rzekomym zwalczaniu homofobii i transfobii przyjęła wcześniej Izba Deputowanych. Regulacjom sprzeciwia się wielu Włochów, w tym organizacje prorodzinne i katolickie. Zastrzeżenia zgłosiła Stolica Apostolska. Media ujawniły notę dyplomatyczną, w której Watykan ocenił, że niektóre zapisy projektu naruszają konkordat. Wskazano, że projekt powinien być zmodyfikowany, aby „Kościół mógł dalej pełnić misję duszpasterską, edukacyjną i społeczną”.

Odnosząc się do włoskiej ustawy, ks. prof. Dariusz Oko ocenił, że przedstawiciele tęczowego marksizmu chcą demoralizować dzieci i zwalczać tych, którzy sprzeciwiają się ideologii totalnej rozpusty.

– Ustawy we Włoszech mają całkowicie sterroryzować ludzi inaczej myślących. To jest kolejna sprzeczność. Włosi tak dużo mówią o tolerancji, domagają się jej dla siebie, a nie mają w ogóle tolerancji dla innych. Innych chcą pozamykać w więzieniach, całkowicie wyłączyć z debaty publicznej. To jest kolejny przykład zbrodniczego działania, którego się dopuszczają. Ponieważ jest tego bardzo wiele, to Stolica Apostolska już zaczyna odpowiednio mocno reagować. Rewolucja genderowa rozpędza się, jest coraz mocniejsza i chce nas totalnie zniewolić. Trzeba sobie zdawać sprawę, że kolory tęczy to reklamy przeróżnych grzechów – zwracał uwagę ks. prof. Dariusz Oko.

Projekt włoskiej ustawy przygotował deputowany centrolewicy, a jest popierany m.in. przez członków Partii Demokratycznej oraz Ruchu Pięciu Gwiazd. Określono w nim kary więzienia i grzywny za rzekome akty dyskryminacji. Dyskryminowanie na tle homofobii dodatkowo podnosi karę o połowę.

Wiele organizacji sprzeciwiających się przepisom podnosi, że zablokują one m.in. nauczanie o małżeństwie i rodzinie oraz będą cenzurować tradycyjne wartości.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl