fot. pixabay.com

ABW zatrzymała dwóch Włochów – mieli należeć do międzynarodowej grupy przestępczej

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała dwóch Włochów, którzy mieli należeć do międzynarodowej grupy dokonującej przestępstw karno-skarbowych. To kolejni zatrzymani z tej grupy.

Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, powiedział w środę, że agenci dokonali zatrzymań na terenie województwa mazowieckiego 8 czerwca. Przeszukali też wówczas siedziby podmiotów gospodarczych prowadzonych przez Włochów oraz ich mieszkania i znaleźli tam szereg nośników elektronicznych, a także obszerną dokumentację finansowo-księgową.

Według śledczych zatrzymane osoby miały wchodziły w skład międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2012-15 pozorowała obrót towarami. Wcześniej ABW zatrzymała organizatora grupy – Włocha i trzech jego wspólników – obywateli Polski i Gruzji.

„Zatrzymani teraz przez ABW obywatele Włoch zakładali i prowadzili w Polsce spółki, na rzecz których zagraniczne podmioty dostarczały fikcyjnie towary, umożliwiając w ten sposób przeprowadzanie pozorowanych transakcji i oszustwa podatkowe” – powiedział Stanisław Żaryn.

Dodał, że grupa taki sam proceder prowadziła we Włoszech i na Słowacji.

Śledztwo prowadzi departament postępowań karnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod nadzorem wydziału ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prokuratura postawiła zatrzymanym przez ABW zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz poświadczania nieprawdy w dokumentacji finansowo-księgowej i wyznaczyła im poręczenia majątkowe, zakazała kontaktów z innymi podejrzanymi oraz zastosowała dozór policji.

Rzecznik podkreślił, że w sprawie prowadzone są dalsze czynności dowodowe, dotyczące również innych aspektów związanych z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl