Autorstwa Bbruno - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18775372

Włochy: Prokuratura chce postawić przed sądem 59 osób po katastrofie mostu w Genui

Postawienia przed sądem 59 osób chce prokuratura w Genui, na północy Włoch, która zakończyła śledztwo w sprawie zawalenia się mostu w tym mieście przed trzema laty. W katastrofie zginęły 43 osoby.

Po 34 miesiącach dochodzenia prokuratura wnioskuje o postawienie przed sądem 59 z 69 osób, które były objęte tym śledztwem- podaje dziś dziennik „La Repubblica”. Są wśród nich osoby z zarządu spółki odpowiedzialnej za nadzór nad autostradami i roboty konserwacyjne na drogach.

Wszyscy według gazety mają odpowiedzieć za nieumyślne spowodowanie śmierci wielu osób, przestępstwo zabójstwa drogowego, zamach na bezpieczeństwo w transporcie, oszustwa i zaniedbania dotyczące zagwarantowania bezpieczeństwa.

Według śledczych podejrzani wiedzieli, w jak złym stanie jest most i byli świadomi ryzyka oraz tego, że konieczne są tam pilne prace konserwacyjne. Roboty te jednak, jak podkreślili prowadzący dochodzenie, zostały przełożone, bo „kierowano się logiką oszczędności i większych zysków”.

Duży odcinek mostu na autostradzie runął 14 sierpnia 2018 roku w chwili, gdy było na nim wiele samochodów. Zginęły 43 osoby, a kilkanaście zostało rannych. Bez dachu nad głową zostało kilkaset osób z domów, stojących w pobliżu najważniejszego mostu w Genui. W rekordowo krótkim czasie zbudowano tam następny, poświęcony pamięci ofiar katastrofy.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl