fot. pixabay.com

Wielkopolskie: Grzywna dla restauratorki z Nowego Tomyśla za obsługę gości w lokalu

Decyzję o nałożeniu kary grzywny wysłał sanepid właścicielce restauracji w Nowym Tomyślu (Wielkopolskie), w której w połowie stycznia obsługiwano gości w lokalu. Sprawą zajmuje się też policja.

Restauracja w Nowym Tomyślu obsługiwała gości w lokalu w sobotę 16 stycznia. Właścicielka obiektu mówiła tego dnia, że jest zdesperowana i wykończona finansowo miesiącami obostrzeń. W lokalu pojawili się pracownicy sanepidu w asyście policji.

Zastępca państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Nowym Tomyślu Mirosława Łuczak-Bąbelek powiedziała dziś, że grzywna została nałożona za udostępnienie lokalu dla klientów.

„Zgodnie z obowiązującymi przepisami restauracja czy punkt małej gastronomii może wydawać posiłki, natomiast nie ma możliwości, by były one spożywane przez gości restauracji na miejscu” – powiedziała.

Mirosława Łuczak-Bąbelek podała też, że mimo prośby PSSE o ustosunkowanie się do sprawy, właścicielka restauracji nie przedstawiła żadnych dodatkowych wyjaśnień.

W sobotę w lokalu, w chwili wejścia tam policji i sanepidu, było około 30 osób. Część z gości restauracji była bez maseczek – te osoby również mogą spodziewać się konsekwencji.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu st. sierż. Mariusz Majewski powiedział dziś, że policjanci jeszcze analizują zebrany materiał, weryfikują też osoby, które w lokalu nie miały maseczek na twarzach.

Właścicielka obiektu mówiła 16 stycznia, że nie zgodziła się na przeprowadzenie kontroli sanepidu, za to na widok policji i przedstawicieli PSSE do lokalu ruszyły osoby zgromadzone na zewnątrz. Z jej słów wynikało, że tego dnia planowane było tylko spotkanie przed lokalem dla osób sprzeciwiających się obostrzeniom.

„Kiedy pojawił się sanepid, ludzie ruszyli do środka, żeby mi pomóc – to nie było do opanowania – stała się wolność u mnie w lokalu” – mówiła Bogusława Prosół.

Sanepid nie otrzymał informacji, by nowotomyski lokal obsługiwał gości w środku także w kolejnych dniach. Nie było też zgłoszeń o innych lokalach gastronomicznych z terenu powiatu, które łamałyby obowiązujące obostrzenia.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl