fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Prof. A. Jabłoński o spotkaniu ws. Narodowego Programu Szczepień: Rząd oczekuje solidarności politycznej, stąd to zaproszenie, żeby opozycja w czymś pomogła

Szef rządu spotkał się z opozycją ws. Narodowego Programu Szczepień. „Rząd oczekuje solidarności politycznej, stąd to zaproszenie, żeby opozycja w czymś pomogła. Aby nie podgrzewać nastrojów tam, gdzie już w sposób naturalny jest bardzo dużo niepokoju i obaw ludzkich, aby zachować jakąś równowagę w atakowaniu rządu, rząd słusznie próbuje mówić, iż jest otwarty na wszelkie konstruktywne propozycje, oczekuje ich i czeka na krytykę”- ocenił prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog, wykładowca KUL, we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych w sprawie Narodowego Programu Szczepień. W rozmowach uczestniczyli przedstawiciele: Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Konfederacji. [czytaj więcej]

– Zobaczymy, jaki będzie ostateczny skutek szczepień w znaczeniu ilościowym, tzn. czy zaszczepi się maksymalną spodziewaną liczbę osób, a także w znaczeniu jakościowym – czy faktycznie będzie to sprzyjało zanikowi pandemii, a przynajmniej jej dalszego rozprzestrzeniania się. Jeżeli te efekty zostaną spełnione, i to w tym roku, to rzeczywiście będzie można mówić o sukcesie rządu. Choć sukces, czy rząd tego chce, czy nie, będzie okupiony niezadowoleniem pewnej części społeczeństwa, pewnymi wątpliwościami dotyczącymi tego, czy warto się szczepić i czy jest to skuteczne – ocenił prof. Arkadiusz Jabłoński.

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, poinformował po zakończeniu obrad, że wszyscy parlamentarzyści, poza Konfederacją, stawiają sobie za cel sprawne zaszczepienie jak największej części populacji w kraju.

– Wydaje mi się, że dlatego oczekują solidarności politycznej, stąd to zaproszenie po to, żeby opozycja w czymś pomogła. Aby nie podgrzewać nastrojów tam, gdzie już w sposób naturalny jest bardzo dużo niepokoju i obaw ludzkich, aby zachować jakąś równowagę w atakowaniu rządu, rząd słusznie próbuje mówić, iż jest otwarty na wszelkie konstruktywne propozycje, oczekuje ich i czeka na krytykę. Na krytykę, która ma coś poprawić, a nie wykorzystywać pewne naturalne słabości masowych przedsięwzięć. Chyba o to chodziło w dzisiejszym spotkaniu i to będzie miało wpływ na ocenę tego, na ile skutecznie uda się przeprowadzić narodowe szczepienia – stwierdził socjolog.

Całą rozmowę z prof. Arkadiuszem Jabłońskim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj