fot. Andrzej Kulesza/Nasz Dziennik

Wielkopolskie: Już ponad 400 zgłoszeń do PSP w związku z wichurami

Już ponad 400 zgłoszeń odebrała Państwowa Staż Pożarna w związku z potężnymi wichurami, jakie od popołudnia przechodzą nad regionem. Najgorsza sytuacja jest obecnie w powiecie leszczyńskim, poznańskim, nowotomyskim, ostrowski, grodziskim i wolsztyńskim.

„Zgłoszenia dotyczą głównie powalonych drzew, uszkodzonych i zerwanych dachów, ale także podtopień i uszkodzonych linii energetycznych” – powiedział PAP kpt. Karol Kędziorski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Staży Pożarnej.

Jak dodał, na chwilę obecną nie ma żadnych informacji o osobach poszkodowanych.

„Do poważniejszego zdarzenia doszło jedynie w miejscowości Małachowo w powiecie śremskim. Tam z powodu uszkodzenia budynku mieszkalnego ewakuowano 6 osób, w tym troje dzieci” – powiedział kpt. Karol Kędziorski.

Mateusz Gościniak z Enei Operator powiedział, że obecnie bez dostępu do energii elektrycznej jest ponad 50 tys. odbiorców. Najwięcej awarii odnotowano w okolicach Leszna.

Problemy z dostawą energii elektrycznej mają także mieszkańcy okolic Jarocina, Kalisza, Kępna, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Słupcy i Turku – obsługiwani przez Energę Operator.

Wichury na terenie Wielkopolski, według prognoz IMGW, mają tracić na sile ok. godz. 22.00.

PAP/RIRM

drukuj