By Grzegorz Mroczka - Praca własna / self-made, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3726825

Wypadek w Tatrach – młoda kobieta trafiła do szpitala

W ciężkim stanie do szpitala w Nowym Targu (Małopolskie) została przetransportowana śmigłowcem TOPR młoda kobieta, która najprawdopodobniej spadła z wysokości w rejonie Żlebu Kluczyńskiego w Tatrach. Nieprzytomną kobietę znalazł turysta, który zgłosił sprawę do TOPR.

Informację o wypadku potwierdził w sobotę PAP dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Tomasz Wojciechowski. Jak powiedział, zgłoszenie o nieprzytomnej kobiecie ratownicy otrzymali w piątek po południu.

Zaznaczył, że nie wiadomo co było przyczyną wypadku.

„Kobieta była nieprzytomna, jej stan był poważny” – przyznał dyżurny. Dodał także, że teren, w którym doszło do wypadku, jest trudny i wymagający.

Warunki w Tatrach są dobre, choć – jak podkreślił dyżurny – wysoko w górach mogą być trudne i nieprzewidywalne.

To kolejny poważny wypadek tego lata w Tatrach – w czerwcu turysta spadł w przepaść w rejonie Buli pod Rysami; nie udało się go uratować.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl