Wicemin. J. Ozdoba o tzw. aferze śmieciowej: Rafał Trzaskowski ma obowiązek wytłumaczyć tę sytuację

Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy ma obowiązek wytłumaczyć tę całą sytuację; dziś otrzymał zaproszenie do ministerstwa, gdzie pomożemy w weryfikacji, przeglądzie wszystkich aspektów dotyczących naszych kompetencji w zakresie gospodarki odpadowej – poinformował wiceszef resortu klimatu i środowiska, Jacek Ozdoba.

Wiceminister Jacek Ozdoba podkreślił na konferencji prasowej, że jest zaniepokojony obecnym stanem gospodarki odpadowej w Warszawie. Dodał, że „niewątpliwie, jeżeli ta sytuacja się potwierdzi, może mieć przełożenie na gospodarkę odpadową w całym kraju”.

„Sytuacja dotyczy kilku procent odpadów, dotyczy wielu firm, które zawierają umowy, kontraktują się z m.st. Warszawą” – mówił.

Wiceszef MKiŚ podkreślił, że sprawa dotyczy najwyższych urzędników związanych z gospodarką odpadową oraz w ratuszu, dlatego – jak mówił – na przyszły tydzień zaprosił na spotkanie w resorcie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

„Dzisiaj otrzyma zaproszenie, aby przyszedł do ministerstwa i wspólnie z inspekcją ochrony środowiska pomożemy w weryfikacji, przeglądzie wszystkich aspektów dotyczących naszych kompetencji w zakresie gospodarki odpadowej” – powiedział.

„Pytanie jest takie, czy warszawiacy nie płacili za ten cały proceder korupcyjny, czy do warszawskich rachunków nie dopłacana była taka taksa Trzaskowskiego, czy w naszych rachunkach nie sponsorowano zorganizowanych grup przestępczych. To wszystko musi znaleźć odpowiedzi, ponieważ sytuacja jest bardzo poważna” – akcentował wiceminister.

W śledztwie dotyczącym załatwiania kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie został zatrzymany sekretarz miasta Włodzimierz Karpiński. Usłyszał zarzuty przyjęcia prawie 5 mln zł łapówki w związku z procedurą wyłaniania firm, które uczestniczą w procesie odbioru śmieci na terenie Warszawy. Grozi mu do 12 lat więzienia. Został tymczasowo aresztowany. Były minister nie przyznaje się do winy. Obrona zapowiedziała zażalenie na zastosowanie aresztu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl