fot. pixabay.com

Węgry: referendum ws. ustawy o ochronie dzieci

Na Węgrzech odbędzie się referendum w sprawie ustawy o ochronie dzieci. O planach jego przeprowadzenia poinformował premier Viktor Orban.

Referendum, w którym zadanych zostanie pięć pytań, jest odpowiedzią na wszczęte przez Komisję Europejską postępowanie o naruszenie unijnego prawa przeciw Węgrom. Bruksela zarzuca rządowi Victora Orbana uderzenie w środowiska LGBT. Faktycznie posługuje się jednak ideologiczną presją.

– Działacze LGBT wchodzą do przedszkoli i szkół i to oni prowadzą wychowanie seksualne. Chcą tego samego u nas i dlatego brukselscy biurokraci grożą i inicjują procedury o naruszeniu zobowiązań, czyli nadużywają swojej władzy – mówił na nagraniu zamieszczonym na Facebooku premier Węgier, Viktor Orban.

W czerwcu węgierski parlament wprowadził ustawowy zakaz promocji homoseksualizmu. Nowe prawo dotyczy nauki w szkołach i reklam telewizyjnych.

– Stawką jest przyszłość naszych dzieci, dlatego nie możemy ustąpić w tej kwestii. Gdy presja na nasz kraj jest tak ogromna, Węgry jest w stanie ochronić tylko wspólna wola narodu – dodał premier Węgier.

Władze Węgier mają dwa miesiące na ustosunkowanie się do zastrzeżeń przedstawionych przez Komisję Europejską. W przeciwnym razie Bruksela może podjąć decyzję o przejściu do kolejnego etapu procedury, a w dalszej kolejności o skierowaniu sprawy do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

TV Trwam News

drukuj