fot. twitter/Senat RP

We wtorek uroczyste posiedzenie Senatu w 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów

Jutro, w 30. rocznicę pierwszych w powojennej historii kraju częściowo wolnych wyborów, odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu. W trakcie uroczystości głos zabiorą prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, a także marszałkowie Sejmu i Senatu.

Uroczyste 80. posiedzenie Senatu poświęcone tej ważnej dla Polaków rocznicy rozpocznie się o jutro godzinie 11.30 w Sali Kolumnowej. W trakcie uroczystości przemówienia wygłoszą prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, a także marszałkowie Sejmu i Senatu.

– Będziemy się cieszyli z tej rocznicy, będziemy ją wspominać. W naszych wystąpieniach znajdą się też pewnie jakieś elementy dotyczące oceny sytuacji bieżącej, ale również i przyszłości – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Zaproszenie na uroczystości otrzymali członkowie rządu, wszyscy senatorowie poprzedniej kadencji, również byli prezydenci.

– Byli prezydenci, właściwie jeden były prezydent pan Aleksander Kwaśniewski, odpisał – podziękował. Natomiast pozostali dwaj byli prezydenci nie napisali nic, a z informacji, jakie do mnie docierają, czy czytam w prasie, wiem, że jutro w tym czasie będą w Gdańsku – wskazał Stanisław Karczewski.

Senatorom Platformy Obywatelskiej – jak mówił marszałek Stanisław Karczewski – został umożliwiony pobyt i przejazd na lotnisko, tak by mogli dojechać również na gdańskie uroczystości.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl