PO ma przedstawić we wtorek założenia swojego programu politycznego

Zmiana konstytucji, likwidacja części ministerstw, ograniczenia władzy centralnej i przekazanie ich kompetencji samorządom oraz legalizacja związków partnerskich – tak ma wyglądać program polityczny opozycji.

Radio WNET poinformowało, że dotarło do szczegółów programu politycznego PO pod hasłem „Wielka Polska Obywatelska”. Jego założenia mają być ogłoszone jutro.

Autorami programu są prof. Maciej Kisilowski, wykładowca Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego, oraz były szef gabinetu prezydenta Bronisława Komorowskiego Piotr Lisiewicz.

Program ma pozwolić opozycji na zwycięstwo w wyborach do parlamentu. To powrót do podziału dzielnicowego – tak propozycje ocenia poseł PiS-u Dominik Tarczyński.

– To jest tak naprawdę próba nie decentralizacji, bo to ładne słowo, pod którym ten szaleńczy pomysł jest przedstawiany, ale likwidacji ministerstw, które są uciążliwe, jak na przykład Ministerstwo Sprawiedliwości oraz przekazania władzy do samorządów, które są zarządzane przez PO. To próba przejęcia władzy bez wyborów. Jeśli okaże się, że taki pomysł zostanie przedstawiony, to jest to absolutny skandal – mówi Dominik Tarczyński

PO odcina się od doniesień o programie pod hasłem „Wielka Polska Obywatelska”. Rzecznik partii Jan Grabiec ocenił, że ujawniony program nie ma nic wspólnego z Platformą.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl