fot. PAP/Tomasz Gzell

S. Karczewski: Wszystko wskazuje na to, że będę kandydatem PiS na marszałka Senatu

Wszystko wskazuje na to, że ja będę kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na marszałka Senatu – powiedział w czwartek Stanisław Karczewski, dotychczasowy marszałek kończącego kadencję Senatu.

Wszystko wskazuje na to, że ja będę kandydatem” – powiedział Stanisław  Karczewski pytany o to, kto będzie kandydatem PiS na marszałka nowo wybranego Senatu.

Wyraził przekonanie, że kończąca się kadencja izby wyższej parlamentu była udana.

„Myślę, że panowałem nad emocjami senatorów, potrafiłem prowadzić obrady, ale przede wszystkim sprawy, za które odpowiedzialny jest Senat i myślę, że ja będę kandydatem na marszałka Senatu” – powiedział Stanisław  Karczewski na briefingu prasowym przed rozpoczęciem posiedzenia Senatu.

Jak dodał, w ciągu kończącej się kadencji był marszałkiem otwartym na wszystkie propozycje i uwagi senatorów Platformy Obywatelskiej.

Debaty wokół spraw nawet najbardziej dyskusyjnych, problematycznych, kontrowersyjnych, toczyły się do późnych godzin nocnych, nigdy nie ograniczałem możliwości wypowiadania się senatorów opozycji, mieli sytuację wręcz komfortową w Senacie. Moje drzwi były, są i będą otwarte dla wszystkich senatorów” – powiedział Stanisław  Karczewski.

PiS uzyskał w Senacie 48 mandatów, Koalicja Obywatelska – 43 mandaty, PSL – trzy, a SLD – dwa. W Senacie zasiądą także Lidia Staroń (Komitet Wyborczy Wyborców Lidia Staroń – Zawsze po stronie ludzi) oraz Wadim Tyszkiewicz (Komitet Wyborczy Wyborców Wadim Tyszkiewicz), Krzysztof Kwiatkowski (Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Kwiatkowskiego) oraz Stanisław Gawłowski (Komitet Wyborczy Wyborców Demokracja Obywatelska).

 

PAP

drukuj