Ważna deklaracja prezesa SP Zbigniewa Ziobry

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zadeklarował w poniedziałek, że jest gotowy odejść z polityki, jeśli będzie to warunek zawarcia porozumienia jego ugrupowania z PiS ws. startu w wyborach. Nie domagamy się odejścia Ziobry – odpowiada Prawo i Sprawiedliwość. 

Jesteśmy otwarci, żeby dalej naszą propozycję dla Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina podtrzymywać. Zapominamy o wszystkim tym, co było złe w naszych relacjach – powiedział poseł Mariusz Błaszczak, szef KP PiS.

Wcześniej, Zbigniew Ziobro mówił (podczas konferencji prasowej), że trzeba zrobić wszystko, żeby odsunąć obecny rząd od władzy. Dodał, że jest gotów zadeklarować odejście od polityki, jeżeli to miałoby być warunkiem porozumienia na prawicy.

– Dla dobra sprawy jestem gotowy odejść z polityki, bo Polska jest o stokroć ważniejsza niż to, czy Zbigniew Ziobro będzie, czy nie będzie dalej w polityce. Jestem gotów tego rodzaju decyzję zrealizować, wprowadzić ją w życie wtedy i tylko wtedy, jeżeli wcześniej zostanie zawarta pomiędzy naszymi środowiskami uczciwa umowa, porozumienie o powołaniu wspólnego bloku wyborczego, w ramach którego wszystkie siły będą mogły startować do Sejmu – mówił prezes SP Zbigniew Ziobro.

Chcemy doprowadzić do zmiany w Polsce – mówił poseł Mariusz Błaszczak.

– Chcielibyśmy odpowiedzieć Zbigniewowi Ziobrze: PiS jest otwarte. Tak jak mówił w sobotę prezes Jarosław Kaczyński, chcemy doprowadzić do zmiany władzy w Polsce. Chcemy doprowadzić do tego, żeby PiS wygrało wybory takim stosunkiem głosów, żeby mogło rządzić samodzielnie, żeby można było dokonać dogłębnej zmiany w naszym kraju, bo ona jest niezbędna. Świadczy o tym chociażby to, co mogliśmy przeczytać z „taśm prawdy”. Rząd Donalda Tuska jest rządem fatalnym, złym, skompromitowanym. Zmiana powinna nadejść jak najszybciej – zaznaczył poseł Mariusz Błaszczak.

PiS zapowiada, że wciągu najbliższych kilku dni zostanie sformułowana nowa propozycja dla partnerów z prawicy.

RIRM 

drukuj