Watykan: Papież Franciszek odwiedzi w marcu Maroko

W marcu papież Franciszek złoży wizytę w Maroku. Podróż zapowiedział we wtorek rzecznik Watykanu Greg Burke.

W komunikacie opublikowanym przez watykańskie biuro prasowe Burke ogłosił: „Przyjmując zaproszenie Jego Królewskiej Mości króla Mohammeda VI i biskupów, Jego Świątobliwość papież Franciszek uda się w podróż apostolską do Maroka w dniach 30 i 31 marca 2019 roku, odwiedzając miasta Rabat i Casablanca”.

Program wizyty ma zostać ogłoszony później.

To druga oficjalnie zapowiedziana na przyszły rok podróż papieża Franciszka. W dniach 23-27 stycznia papież będzie w Panamie, gdzie weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży.

W Maroku był św. Jan Paweł II. W czasie wizyty w 1985 roku w Casablance papież spotkał się z 80 tysiącami młodych muzułmanów. Było to pierwsze w dziejach masowe spotkanie papieża ze światem islamu.

„Znaleźliśmy się na przeciwnych pozycjach i straciliśmy naszą energię na polemiki i wojny. Uważam, że Bóg wzywa nas dzisiaj, abyśmy zmienili nasze stare przyzwyczajenia. Musimy się szanować” – mówił wtedy polski papież.

Dodał także: „Szacunek i dialog żądają więc wzajemności we wszystkich dziedzinach, szczególnie w tym, co dotyczy podstawowych swobód, a zwłaszcza godności religijnej. One sprzyjają pokojowi i zgodzie pomiędzy narodami. One pomagają we wspólnym rozwiązywaniu problemów dzisiejszych mężczyzn i kobiet”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl