fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Nie wolno nam podążać za Bogiem w marzeniach i wyobrażeniach o wielkości i potędze, ale musimy Go rozpoznać w człowieczeństwie Jezusa

Szukajmy Boga w relacji z Chrystusem i z braćmi – zachęcał wiernych w czasie modlitwy Anioł Pański Ojciec Święty. Podkreślał, że trzeba dawać świadectwo wiary konkretnym życiem.

Papież Franciszek, nawiązując do niedzielnej Ewangelii, podkreślał, że wcielenie Boga wywołuje zgorszenie i stanowi przeszkodę także dla współczesnych ludzi. Wiele osób odrzuca dziś prawdę, że Jezus jest prawdziwym Chlebem Zbawienia. To Jego ciało daje nam życie wieczne.

– Aby nawiązać komunię z Bogiem, zanim zaczniemy przestrzegać przepisów czy wypełniać nakazy religijne, musimy żyć w prawdziwej i konkretnej relacji z Nim. Oznacza to, że nie wolno nam podążać za Bogiem w marzeniach i wyobrażeniach o wielkości i potędze, ale musimy Go rozpoznać w człowieczeństwie Jezusa, a w konsekwencji w człowieczeństwie braci i sióstr, których spotykamy na drodze życia – mówił Papież.

Ojciec Święty podkreślał, że należy szukać Boga nie poza życiem i historią, ale w relacji z Chrystusem i z braćmi. Zachęcił także wiernych do refleksji nad postawą tych, którzy wycofują się i zawracają, decydując, że nie będą już iść za Jezusem. Wskazywał także, że należy dawać świadectwo wiary konkretnym życiem.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl