fot. PAP/EPA

Ojciec Święty: Przebaczenie Boga pozwala rozpocząć nową historię

Każde prawdziwe nawrócenie ma na celu nowe życie, wolne od grzechu – mówił Ojciec Święty Franciszek przed niedzielną modlitwą Anioł Pański. W rozważaniu Ojciec Święty przywołał postać kobiety cudzołożnej z dzisiejszej Ewangelii. Jak mówił Papież, Jezus pragnie ją ocalić. Stąd przebaczenie, które stoi w sprzeczności z postawą faryzeuszów i uczonych w Piśmie. To do nich Jezus kieruje słowa: „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień”.

– W tym momencie, jeden po drugim, zaczynając od starszych, czyli najbardziej świadomych swojej nędzy, wszyscy odeszli, rezygnując z ukamienowania kobiety – tłumaczył papież Franciszek.

Ojciec Święty podkreślił, że ta scena zachęca nas wszystkich do uświadomienia sobie, że jesteśmy grzesznikami. Ale Bóg – jak mówił Papież – choć jest bez winy, nie chce śmierci grzesznika. Stąd przebaczenie, z jakim spotkała się kobieta cudzołożna.

– Jezus otwiera przed nią nową drogę, stworzoną przez miłosierdzie drogę, która wymaga jej zaangażowania, by już więcej nie grzeszyć. To zaproszenie dotyczy każdego z nas. Jesteśmy wezwani, aby uznać siebie za grzeszników i prosić Boga o przebaczenie. Każde prawdziwe nawrócenie ma na celu nową przyszłość, nowe życie, piękne, wolne od grzechu – mówił Ojciec Święty.

Przebaczenie Boga prowadzi do pokoju, pozwala rozpocząć nową historię – podkreślił papież Franciszek.

TV Trwam News/RIRM

drukuj