Watykan: dziś przyjęcia do katechumenatu; jutro zakończenie Roku Wiary

Ojciec św. Franciszek przewodniczy obrzędowi przyjęcia do katechumenatu i spotkaniu katechumenów. Transmisja z bazyliki św. Piotra w Radiu Maryja i TV Trwam.

550 dorosłych osób z 47 krajów spotka się dzisiaj z Ojcem Świętym Franciszkiem w Rzymie w ramach przyjęcia do katechumenatu.

Aby mogli przyjąć chrzest, muszą odbyć długą drogę, ale ożywia ich pragnienie stania się częścią Kościoła – powiedział abp Rino Fisichella.  Dodał, że ich obecność we wspólnocie wiernych jest głosem skierowanym do już ochrzczonych, by swoją wiarę traktowali poważnie.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji wskazał, że aby stać się katolikami, wielu katechumenów naraża własne życie, ale mimo to podejmuje tę decyzję. Podkreślił, że kandydaci do chrztu dają nam przykład gorliwości, którą wszyscy powinniśmy mieć, by autentycznie żyć wiarą.

Ważne wydarzenia w Watykanie odbędą się w niedzielę. W związku z dobiegającym końca Rokiem Wiary, Mszę św. w uroczystość Chrystusa Króla, kończącą ten szczególny czas w Kościele, Ojciec Święty Franciszek będzie sprawował o godz. 10.30, przy relikwiach św. Piotra.

Nieprzypadkowo tego dnia Ojciec Święty Franciszek ogłosi swoją pierwszą adhortację apostolską „Evangelii gaudium”. Dokument ten będzie owocem zgromadzenia synodu biskupów na temat nowej ewangelizacji, jaki odbył się w Watykanie w październiku 2012 roku.

Zbiera on wiele treści, jakie pojawiły się w czasie obrad synodu, ale tematykę ewangelizacji obejmie szerzej. „Evangelii gaudium” będzie drugim tej rangi dokumentem Franciszka. Pierwszy to encyklika „Lumen fidei”, której współautorem jest Benedykt XVI.

Radio Watykańskie / RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl