fot. PAP/EPA

Papież Franciszek w ambasadzie Rosji przy Watykanie wyraził zaniepokojenie wojną na Ukrainie

W bezprecedensowym geście papież Franciszek udał się w piątek do siedziby ambasady Rosji przy Stolicy Apostolskiej, by wyrazić zaniepokojenie wojną na Ukrainie. O wizycie poinformowało biuro prasowe Watykanu.

Papież był w ambasadzie nieco ponad pół godziny – przekazało biuro prasowe.

Nieznane są szczegóły tej wizyty w placówce dyplomatycznej, która znajduje się w pobliżu Watykanu, przy prowadzącej na plac Świętego Piotra via della Conciliazione.

Ambasadorem Rosji jest Aleksandr Awdiejew, były ambasador w Polsce, a wcześniej minister kultury Federacji Rosyjskiej.

Informacja o wyjątkowej, będącej całkowicie poza protokołem wizycie została podana tuż po tym, gdy Watykan ogłosił, że Franciszek z powodu silnego bólu kolana nie pojedzie w niedzielę do Florencji, a w Środę Popielcową nie będzie mógł przewodniczyć uroczystościom na Awentynie.

2 marca 2022 roku papież Franciszek ogłosił dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie. [czytaj więcej]

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl