Na wschodzie Ukrainy wszedł w życie rozejm szkolny

Od północy z wtorku na środę na wschodzie Ukrainy, w konflikcie między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami, obowiązuje tzw. rozejm szkolny, który ma umożliwić dzieciom w strefie walk rozpoczęcie roku szkolnego.

W ubiegłym tygodniu trójstronna grupa kontaktowa w sprawie konfliktu w Donbasie porozumiała się co do rozejmu na czas rozpoczęcia roku szkolnego. Grupa składa się z reprezentantów Ukrainy, Rosji i Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) i obraduje w stolicy Białorusi, Mińsku. W jej pracach uczestniczą także wysłannicy separatystów prorosyjskich, kontrolujących część obwodu donieckiego i ługańskiego.

Konflikt w Donbasie rozpoczął się wiosną 2014 roku, gdy wspierani przez Kreml rebelianci ogłosili powstanie dwóch tzw. republik ludowych: donieckiej i ługańskiej. Od tego czasu zginęło tam ponad 10 tysięcy osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl