W Warszawie odbędzie się konferencja nt. kornika drukarza

W Warszawie odbędzie się dziś konferencja naukowa poświęcona gradacji kornika drukarza. Organizatorem jest Ministerstwo Środowiska, resort nauki oraz Polska Akademia Nauk.

Wczoraj uczestnicy konferencji wzięli udział w wizycie terenowej na terenie Puszczy Białowieskiej.

Minister Środowiska prof. Jan Szyszko nawiązał w jej trakcie do sporu z Komisją Europejską o program „Natura 2000”. Przypomniał, że 12 grudnia przed Trybunałem Sprawiedliwości UE odbędzie się kolejna rozprawa w tej sprawie.

– 12 grudnia stanę przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, gdzie – mam nadzieję – w oparciu o konkretne dane i przepisy prawne pokażemy, że Polska w stu procentach realizuje prawo UE dotyczące spraw związanych z „Naturą2000”. Mam nadzieję, że będzie to już ostatnia rozprawa, a jej wynik uzna nasze uzasadnienie mówiące, że zaszła ogromna pomyłka i niezrozumienie tego, co dzieje się na terenie Puszczy Białowieskiej – powiedział prof. Jan Szyszko.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl