Warszawa. Trwa szacowanie strat po pożarze dachu budowanej galerii

Po pożarze części dachu budowanej galerii handlowej na warszawskiej Białołęce trwa zabezpieczanie terenu i szacowanie strat – wynika z oświadczenia dyrekcji Galerii Północnej przesłanego w poniedziałek PAP.

„Zapaliło się kilkanaście metrów kwadratowych poszycia dachu, wydarzenie wymagało interwencji straży pożarnej. Pożar został ugaszony szybko i sprawnie, nie stanowiąc zagrożenia dla życia i zdrowia osób przebywających na terenie budowy oraz w sąsiedztwie” – poinformowała dyrekcja obiektu.

„Obecnie trwają czynności związane z zabezpieczeniem terenu i oszacowaniem zaistniałych strat. Sprawa będzie w dalszym ciągu wyjaśniana we współpracy z odpowiednimi służbami” – podkreślono.

Pożar wybuchł w poniedziałek przed południem na dachu budowanego centrum handlowego  przy ul. Światowida. Zapalił się fragment dachu, na którym była papa. Z ogniem walczyło osiem zastępów straży pożarnej wyposażonych m.in. w dwa podnośniki hydrauliczne.

Z terenu budowy trzeba było ewakuować ok. 100 osób.

„Nikt nie został poszkodowany” – powiedział PAP kpt. Wojciech Kapczyński ze stołecznej straży pożarnej.

Bezpośrednia przyczyna pożaru na razie nie jest znana.

Galeria ma zostać otwarta w sierpniu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl