Warszawa: dziś odbędzie się 7. Marsz Niepodległości

Już dziś ulicami Warszawy przejdzie 7. Marsz Niepodległości. Wydarzeniu towarzyszy hasło „Polska bastionem Europy”.

Marsz środowisk narodowych i patriotycznych jest największą manifestacją odbywającą się w dniu Święta Niepodległości. W tym roku rozpocznie się on o godz. 14.00 na Rondzie Romana Dmowskiego. Stamtąd uczestnicy przejdą przed Stadion Narodowy, gdzie miejsce będą miały przemówienia, a także koncert muzyki patriotycznej.

Witold Tumanowicz, rzecznik Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”, które jest organizatorem wydarzenia, wskazuje, że jest to świetna okazja do manifestowania dumy z bycia Polakiem.

– Marsz Niepodległości już od wielu lat jest największym wydarzeniem organizowanym 11 listopada. Idzie w nim wiele dziesiątków tysięcy osób, które manifestują swoją dumę narodową. W tym roku planujemy na czele jazdę husarską po to, żeby zamanifestować swoją dumę, a wielki finał będzie na błoniach Stadionu Narodowego. Tam będą koncerty, przemówienia. Zapraszamy, każdy będzie zadowolony – mówi Witold Tumanowicz.   

Dziś odbędzie się też marsz tzw. Komitetu Obrony Demokracji. Ma to być kontra do manifestacji narodowców. Jak zapewnił minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, służby są gotowe do zapewnienia pełnego bezpieczeństwa uczestnikom wszystkich wydarzeń, które będą miały dziś miejsce w stolicy.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj