fot. PAP/Jakub Kamiński

P. Jaki: Warszawa potrzebuje podziemnych parkingów i zieleni na powierzchni

Budowę nowych miejsc parkingowych, w tym podziemnych, by na powierzchni powstawały tereny zielone, zapowiedział w czwartek przed północą kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

W południe Patryk Jaki rozpoczął akcję 36 impulsów, by przez 36 godzin przedstawiać swoje pomysły dla stolicy.

„Warszawa potrzebuje nowych miejsc parkingowych, szczególnie w Śródmieściu, szczególnie w centrum, gdzie powinny powstać podziemne miejsca parkingowe” – powiedział Patryk Jaki, prezentując 12 ze swoich „impulsów”.

Dodał, że przestrzeń wykorzystywaną dotychczas jako parkingi, można by przeznaczyć na zieleń.

„Metropolie, takie jak Warszawa, powinny w centrum mieć parkingi podziemne. Dwanaście lat rządów Platformy to tragedia, jeżeli chodzi o parkingi” – mówił Patryk Jaki.

Zarzucał przy tym PO niewywiązanie się z obietnic wyborczych dotyczących budowy podziemnych miejsc parkingowych.

Według Patryka Jakiego, „warszawiacy potrzebują miejsc parkingowych, trzeba skończyć tę niepotrzebną walkę z kierowcami”.

„Jak wygramy wybory, zaczniemy budować parkingi z prawdziwego zdarzenia, a w centrum parkingi podziemne” – zapewnił.

Kandydat na wiceprezydenta stolicy Piotr Guział dodał, że „warszawiacy chcą zieleni, chcą mieć w ścisłym centrum miasta strefy wypoczynku”.

„Tak było przed wojną” – przekonywał.

Dodał, że drzewa na wyremontowanym pl. Powstańców Warszawy posadzono dopiero pod naciskiem społeczników, początkowo w donicach, a potem w ziemi.

„Tak nie można zarządzać Warszawą. Główne place Warszawy nie mogą wyglądać tak jak dzisiaj – beton i stojące samochody. Samochody będą pod ziemią, a na placach będą drzewa, krzewy, kawiarnie” – obiecał.

Zapowiedział, że w razie wygranej Patryka Jakiego, Warszawa za kilka lat będzie „najbardziej zieloną stolicą w Europie”.

PAP/RIRM

drukuj