fot. facebook.com/projektAGROunia

Warszawa: AGROunia organizuje debatę nt. przyszłości polskiego rolnictwa

Rolnicy z AGROunii organizują dziś w Warszawie debatę o przyszłości polskiego rolnictwa. Wydarzenie odbędzie się w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego. Przybędą na nią też przedstawiciele poszczególnych partii politycznych.

Rolnicy biorący udział w debacie będą mogli zapytać polityków o sprawy związane z problemami polskiej wsi. Debata będzie poświęcona przyszłości i wizji polskiego rolnictwa w Unii Europejskiej i na świecie w kontekście zbliżających się wyborów do europarlamentu.

Michał Kołodziejczak, lider AGROunii, wskazuje, że pytania, jakie rolnicy chcą zadać politykom wybiegają poza dotychczas poruszane problemy.

Debata będzie poświęcona przyszłości polskiego rolnictwa przed wyborami do PE. Na pewno bardzo ważny będzie temat wizji polskiego rolnictwa w Unii Europejskiej i w świecie. Te tematy bardzo mocno się ze sobą łączą. Interesuje nas przyszłość, bo wiemy, że przeszłość była różna – mówił Michał Kołodziejczak.

Debata o przyszłości polskiego rolnictwa rozpocznie się o godz. 13.00. AGROunia chce takie spotkanie organizować cyklicznie. Debata nie jest jedyną inicjatywą, jaką podejmują rolnicy, by zwrócić uwagę rządzących na problemy wsi. Dotychczas odbył się też szereg protestów w całej Polsce.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl