fot. youtube.com

Warmińsko-mazurskie: obywatel Rosji próbował przekupić strażników granicznych

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Gołdapi zatrzymali obywatela Rosji, który próbował wręczyć 800 euro łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych – poinformowała w środę warmińsko-mazurska straż graniczna.

Rzecznik warmińsko-mazurskiego oddziału SG kpt. Mirosława Aleksandrowicz powiedziała PAP, że do zdarzenia doszło na jednej z dróg w powiecie suwalskim, gdy patrol straży granicznej zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki volkswagen. Autem podróżowali obywatele Rosji narodowości azerskiej.

Funkcjonariusze odkryli w kontrolowanym samochodzie specjalnie skonstruowaną skrytkę w zbiorniku paliwa, w której znajdowało się 31,8 tys. sztuk nielegalnych papierosów o wartości 22 tys. zł.

„W trakcie przeszukania, z pojazdu wysiadł 60-letni pasażer i próbował wręczyć kontrolującym 800 euro w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Funkcjonariusze pieniędzy nie przyjęli, a o próbie korupcji powiadomili swoich przełożonych” – dodała rzeczniczka.

Pojazd został zatrzymany. Kierowca i jego pasażer odpowiedzą za przemyt papierosów, za co grozi kara grzywny. Pasażer, który próbował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową, usłyszał również zarzuty tzw. łapownictwa czynnego i grozi mu do 10 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj