PAP/EPA

Szef kancelarii prezydenta Ukrainy zaapelował do mieszkańców obwodów ługańskiego i donieckiego o szybką ewakuację

Szef kancelarii prezydenta Andrij Jermak zaapelował w środę w komunikatorze Telegram do mieszkańców obwodów ługańskiego i donieckiego, aby ewakuowali się tak szybko, jak to możliwe, ponieważ bitwa z Rosją o te terytoria będzie ciężka.

„Ludzie z obwodów ługańskiego i donieckiego naprawdę muszą dzisiaj się ewakuować. Popieram szefa władz obwodu ługańskiego Serhija Hajdaja, który wezwał Ukraińców, aby wsiedli do autobusów (…) i udali się do bezpieczniejszych regionów” – czytamy we wpisie.

Andrij Jermak podkreślił, że należy jasno rozumieć, że Rosja gromadzi siły i ostrzeliwuje osiedla mieszkaniowe.

„Są gotowi tak po prostu zabijać cywilów, używać ich w charakterze żywych tarcz. Bitwa o obwód doniecki i ługański będzie ciężka, a cywile muszą wyjechać tam, gdzie mogą przeczekać eskalację, ratować dzieci i ułatwiać pracę Siłom Zbrojnym Ukrainy przeciwko wrogowi. Nie wahajcie się, władze robią wszystko dla ewakuacji” – przekonywał szef kancelarii prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl