fot. PAP/EPA

Ukraińska Prawda: żołnierze z Osetii Południowej odmówili walki na Ukrainie i uciekli do domu

Niektórzy żołnierze z Osetii Południowej odmówili udziału w działaniach wojennych na terytorium Ukrainy i samodzielnie wrócili do Cchinwali – informuje Ukraińska Prawda.

Około trzystu żołnierzy z Osetii Południowej, regionu zarządzanego przez Rosję po wojnie rosyjsko-gruzińskiej w 2008 roku, odmówiło udziału w walkach na Ukrainie i uciekło do domu – informuje Ukraińska Prawda, opierając się na informacjach portalu Mediazona.

Mediazona przytacza wypowiedź jednego z żołnierzy z czwartej bazy wojskowej na granicznym punkcie kontrolnym Niżny Zaramag, który postanowił wrócić do domu.

„Zostaliśmy zabrani i chcieli, żebyśmy zginęli, a nasi dowódcy dostali ordery” – poinformował żołnierz.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl