fot. Fundacja Małych Stópek

1000 różańców dla Ukrainy

We wtorek 12 kwietnia 2022 roku ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek, poświęcił 1000 różańców dla Ukrainy. Gest ten był odpowiedzią na apel o. Józefa Kucharczyka OCD, który mówił na początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, że na tych terenach toczą się dwie wielkie wojny.

24 lutego 2022 roku Władimir Putin rozpoczął inwazję przeciwko Ukrainie. O. Józef Kucharczyk OCD, który przebywa na Ukrainnie, wystosował przejmujący apel, w którym powiedział, że na okupowanych terenach toczą się dwie wielkie wojny. „Jedna to ta, którą możemy usłyszeć, z kulami. Ludzie są ranieni, krzyczą, umierają. Potrzebna jest strategia, by obronić swój kraj, stolicę, ale jednocześnie toczy się druga wielka wojna – wojna duchowa”. [czytaj więcej] 

„W niedawnym przekazie karmelita z Kijowa mówił o dwóch wojnach, które się tam toczą. Jedna to jest ta, którą widzimy w medialnym przekazie, ale też jest i ta druga, w której toczy się walka duchowa nie tyle przeciwko komuś, ile za kim. W tej duchowej wojnie nie tylko chodzi o Ukraińców i Rosjan, ale i o nas Polaków, mieszkańców Europy i cały świat” – zaznaczył ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Fundacja Małych Stópek  włączyła się w czynną pomoc dla okupowanej Ukrainy. Ks. Tomasz Kancelarczyk, który jest prezesem Fundacji Małych Stópek, podkreślił, że przygotował coś wyjątkowego.

„Nie poprzestajemy w »dozbrajaniu« Ukrainy. Jutro (widoczny na zdjęciu) Jarosław zawiezie tam różańce, ale już szykujemy coś szczególnego, a mianowicie naszywki na mundur z Michałem Archaniołem. Będzie to haft na rzepy wielkości karty do gry. Oczywiście dołączymy do niej modlitwę do Michała Archanioła Leona XIII. Koszt jednej sztuki przy ilości 1000 to około 7 złotych, ale być może uzbieramy na więcej to i będzie taniej. Kto chce się dołożyć do takiej broni, może wysłać środki na konto Fundacji Małych Stópek” – wskazał ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Fundacja Małych Stópek/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl