Analitycy: świąteczne wyjazdy będą tańsze

Świąteczne wyjazdy będą tańsze – prognozują w środę analitycy portalu e-petrol.pl. Zauważają, że w związku z taniejącą ostatnio ropą naftową ponownie spadają ceny paliw przed świętami Wielkiej Nocy.

Według portalu e-petrol, w połowie kwietnia najwięcej powodów do zadowolenia mają użytkownicy aut z silnikiem Diesla, ponieważ w ciągu minionego tygodnia średnia ogólnopolska cena oleju napędowego znacząco, bo aż o 30 groszy na litrze, spadła.

W środę za litr tego paliwa płaci się 6,99 zł. O 11 groszy mniej w porównaniu do wyników ostatniego notowania płaci się także za tę samą ilość benzyny Pb95, oferowanej w sprzedaży detalicznej po 6,41 zł. Najmniejsza – wynosząca 6 groszy – obniżka dotyczy natomiast ceny autogazu, która wynosi aktualnie 3,67 zł.

Jak podali analitycy portalu, na paliwowej mapie Polski wyróżniają się aktualnie trzy regiony: to województwa: świętokrzyskie z ceną 6,37 zł za litr Pb95, opolskie, gdzie za diesla płaci się 6,96 zł/l (jedyne województwo ze średnia ceną oleju poniżej 7 zł) oraz lubelskie, gdzie autogaz kosztuje 3,56 zł za litr.

Najdroższe tankowanie benzyny 95-oktanowej portal odnotował w województwie zachodniopomorskim oraz na Podlasiu, w których za litr tego paliwa płaci się 6,45 zł. Olej napędowy jest najdroższy w Małopolsce, w której ta sama ilość tego paliwa kosztuje 7,10 zł, a autogaz z ceną 3,72 zł/l na Mazowszu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl