Min. J. Sasin: Paliwa nie zabraknie

W żadnym wypadku paliwa nie zabraknie – zapewnił minister aktywów państwowych, Jacek Sasin. Dodał, że Orlen był atakowany, że łupi Polaków i że paliwo powinno być tańsze, a teraz jest atak, że paliwo jest zbyt tanie.

„W żadnym wypadku paliwa nie zabraknie, ale obecnie jest kampania ze strony opozycji, żeby wywołać panikę na rynku i żeby paliwa zabrakło. Ale nie dlatego, że paliwa nie ma, ale dlatego, że przy dużym zainteresowaniu mogą pojawić się perturbacje logistyczne” – powiedział w Radiu Zet Jacek Sasin.

Jak mówił, jeszcze niedawno pod adresem Orlenu opozycja rzucała przeciwne oskarżenia.

„Orlen był atakowany, że łupi Polaków i że paliwo powinno być tańsze. Teraz jest atak, że paliwo jest zbyt tanie” – powiedział Sasin.

„Opozycja takimi działaniami – strachem i zamieszaniem na rynku paliw – chce podnieć cenę” – dodał.

„Tania benzyna jest w Polsce od dawna, od kiedy Orlen uzyskał możliwość pozyskiwania ropy z innych kierunków, od kiedy poprzez fuzję z Energą, z Lotosem, z PGNiG stał się poważnym światowym graczem na rynku paliw” – powiedział minister.

Jak dodał, „niskie ceny wynikają z optymalizacji kosztów – wielka firma ma mniejsze koszty – i partnerstwa strategicznego z Saudi Aramco”.

„Duży może więcej i może kupować po mniejszych cenach” – wskazał.

Jacek Sasin był pytany również o to, dlaczego podczas targów zbrojeniowych w Kijowie nie było polskich firm.

„Polska Grupa Zbrojeniowa jako firma nie została zaproszona. A nie wiem, czy inne firmy czy agendy dostały zaproszenie” – powiedział minister aktywów państwowych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl