fot. PAP/Marcin Obara

Min. J. Sasin w Karpaczu: Polskie spółki Skarbu Państwa rosną jak szalone

Mimo pandemii, polskie spółki Skarbu Państwa rosną jak szalone i zarabiają jak szalone – powiedział we wtorek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas rozpoczętego we wtorek w Karpaczu 30. Forum Ekonomicznego.

Sasin mówił, że notowania spółek Skarbu Państwa rosną i mimo pandemii „trzymają się bardzo dobrze”. Zdaniem szefa MAP, zarzuty o upolitycznieniu spółek Skarbu Państwa „są absolutnie zarzutami demagogicznymi”.

„Menadżerowie zarządzający spółkami Skarbu Państwa bronią się dzisiaj sami przez wyniki. (…) Mimo pandemii, mimo, że cała Europa przeżywa bardzo ciężki kryzys i przeżywa w dalszym ciągu ciężki kryzys – polskie firmy rosną jak szalone. I zarabiają jak szalone – bo są to rekordowe zyski” – powiedział Sasin.

https://twitter.com/MAPGOVPL/status/1435258835887968266

Zdaniem szefa MAP polskie prywatne firmy muszą być wspierane.

„Postawię taką tezę, że im lepiej się wiedzie dużym państwowym podmiotom, to również lepiej się będzie wiodło tym podmiotom prywatnym, często to jest symbioza” – wyjaśnił.

„Chcemy budować polski kapitał, chcemy wspierać kapitał prywatny, ale będziemy również wzmacniać ten kapitał państwowy” – zaznaczył.

Według wicepremiera o dobrej kondycji spółek Skarbu Państwa świadczy fakt, że od początku roku do około połowy sierpnia indeks, w skład którego wchodzą notowane na GPW spółki Skarbu Państwa, zyskał ponad 24 proc.

W skład indeksu WIG MAP wchodzą takie spółki jak: PGE, Tauron, Enea, Lotos, PKN Orlen, PGNiG, KGHM, JSW, PKO BP, PZU, GPW, Grupa Azoty, PHN, Energa, PKP Cargo, LW Bogdanka, Polimex-Mostostal, Kogeneracja, Pekao SA, Alior Bank, ZA Puławy, i ZCH Police.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl