fot. PAP/Artur Reszko

J. Sasin: Skład nowego rządu nie jest jeszcze znany

Skład nowego rządu nie jest jeszcze znany – mówił w Polskim Radiu wicepremier Jacek Sasin. Rozmowy w tej sprawie mają być kontynuowane  w tym tygodniu.

Głęboką rekonstrukcję rządu kilka miesięcy temu zapowiadał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jak na razie nie wiadomo, kto pozostanie przy stanowisku, a kto pożegna się z teką ministerialną. Media spekulują także o powstaniu „superresortu”, który miałby zawierać w sobie aktywa państwowe oraz infrastrukturę. Pojawiają się doniesienia, jakoby na jego czele miał stanąć wicepremier Jacek Sasin.

– Ja w żadnym wypadku w tej chwili nie mogę potwierdzić tego typu spekulacji prasowych. Zresztą w mediach pojawia się bardzo wiele różnych informacji, dotyczących kształtu nowego rządu, ale on jeszcze nie jest zdecydowany – podkreślił Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

Jak dodał wicepremier, gdyby powstał „superresort”, naturalne byłoby to, że skupiałby on całość państwowych inwestycji.

– A inwestycje w tej chwili to jest coś, co jest nam niezwykle potrzebne. W polskich realiach wielkie inwestycje to inwestycje realizowane przez państwo, czy przez podmioty publiczne, czy przede wszystkim Spółki Skarbu Państwa. W zdecydowanej większości te spółki są właśnie inwestorami – wskazał Jacek Sasin.

Nic jednak nie jest jeszcze przesądzone, trwają rozmowy. W tym tygodniu będą one kontynuowane – mówił wicepremier. Rekonstrukcja odbędzie się najprawdopodobniej  na początku października.

TV Trwam News

drukuj