fot. PAP/ Kalbar

J. Sasin: Każdy przejaw życia ma być zarządzany przez Donalda Tuska, ale dobrze by było, żeby chociaż samorządy obronić przed jego totalnym państwem

W przyszłym tygodniu zbierze się komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości, który ma zatwierdzić listy do wyborów samorządowych. Partia ma już ustalonych kandydatów na prezydentów w niektórych miastach.

Po przejęciu władzy centralnej przez Koalicję Obywatelską, Trzecią Drogę i Lewicę, Prawo i Sprawiedliwość chce wdrożyć plan na wygraną w wyborach samorządowych.

– Ciężko pracować – to jest podstawowy plan. Chcemy jak najwięcej Polaków przekonać, by głosowali na naszych kandydatów. Myślę, że to będą bardzo wiarygodni lokalni ludzie. To są wybory rozgrywające się bardziej lokalnie w gminach, powiatach, więc warto, by ci ludzie lokalnie byli wiarygodni. Na takich ludzi chcemy stawiać – powiedział Jacek Sasin, poseł PiS, były wicepremier RP i były minister aktywów państwowych.

Jak dodał Jacek Sasin, nie będą to jedynie politycy Prawa i Sprawiedliwości, ale także innych ugrupowań współpracujących z partią. „Polacy będą chcieli zachować równowagę polityczną w obliczu tego, jak próbuje zawłaszczać Polskę oceny rząd” – ocenił były wicepremier.

– Dzisiaj de facto wszystko ma podlegać Donaldowi Tuskowi – każda instytucja w Polsce. Każdy przejaw życia ma być przez niego zarządzany, to może dobrze by było, żeby chociaż samorządy obronić przed tym totalnym państwem Tuska – zaznaczył polityk.

Szefem sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości będzie sekretarz generalny partii, Piotr Milowański.

– Rolą szefa sztabu jest nie tyle kreowanie kampanii, a bardziej ich koordynacja. Piotr Milowański jako sekretarz generalny partii i szef komitetu wyborczego jest dobrą osobą, żeby skoordynować te wszystkie działania wyborcze – powiedział Jacek Sasin.

Programy będą kreowane lokalnie dla konkretnych powiatów czy gmin. Prawo i Sprawiedliwość ma już ustalonych kandydatów na prezydentów niektórych miast.

– Na pewno Stalowa Wola, Szczecin, Tarnów, Elbląg. Druga część posiedzenia komitetu politycznego odbędzie się w najbliższym tygodniu. To będzie spotkanie zamykające, jeśli chodzi o listy do sejmiku i o prezydentów miast – poinformował rozmówca TV Trwam.

Kandydatem w Krakowie ma być Łukasz Kmita, były wojewoda, obecnie poseł. Wśród kandydatów na prezydenta Warszawy wymieniany jest Tobiasz Bocheński, były wojewoda łódzki i były wojewoda mazowiecki.

– Nie chcę tutaj uprzedzać wydarzeń, ponieważ ogłoszenie tych decyzji jest przed nami, natomiast pan Tobiasz Bocheński bardzo dobrze sprawdził się jako wojewoda. Mam okazję znać go osobiście. Jest to człowiek o bardzo szerokich horyzontach, ale jednocześnie bardzo sprawny i propaństwowy – mówił Jacek Sasin.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl