PAP/EPA

Rosjanie wciąż bombardują Ukrainę

Rosyjska armia przeprowadza ataki na cele cywilne i infrastrukturę energetyczną. Władze w Kijowie przygotowują mieszkańców na przerwy w dostawach prądu.

Jedna z rosyjskich rakiet trafiła w blok mieszkalny.

– Spałem właśnie tutaj, kiedy usłyszałem głośny wybuch. Po pierwszym wybuchu próbowałem się wydostać, ale drzwi się zatrzasnęły. Po minucie lub dwóch nastąpił drugi wybuch – mówił mężczyzna.

Silna fala wybuchu zraniła trzy osoby. W obwodzie donieckim odnaleziono ciała czterech cywilów.

– To jest zagłada narodu ukraińskiego. Rosja musi zostać pociągnięta do odpowiedzialności – zaznaczył mężczyzna.

Rosja przeprowadza ataki na infrastrukturę energetyczną. Jedna trzecia elektrowni jest zniszczona. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, apelował do mieszkańców o oszczędność energii.

– Prosimy o ograniczenie korzystania z urządzeń, które zużywają dużo energii, zwłaszcza w godzinach szczytu – podkreślał Wołodymyr Zełenski.

W wielu regionach nie ma prądu. Mieszkańcy Ukrainy przygotowują się na nadchodzącą zimę.

– Zdarzają się przerwy w dostawie prądu. Kiedy nie ma prądu, zapalam świece – oznajmiła kobieta.

Rosyjskie wojsko sieje panikę wśród mieszkańców Chersonia. Wzywa ich do ewakuacji, ostrzegając, że ukraińska armia szykuje się do ataku na Kachowską Elektrownię Wodną.

– Nie boję się wojny. Martwię się tylko, że elektrownia wodna może zostać zbombardowana – podkreślał jeden z mieszkańców Chersonia.

Jednak – jak przekazał Wołodymyr Zełenski – to siły rosyjskie są zdolne do przeprowadzenia ataku na elektrownię wodną. Przestrzegał przed daleko idącymi skutkami takiego ataku.

– Zniszczenie tamy oznaczałoby katastrofę na dużą skalę. Oczywiście rozumiemy, że okupantów nie obchodzi, co się stanie na terytorium Ukrainy, ale tym zamachem terrorystycznym mogą zniszczyć nawet możliwość dostarczania wody z Dniepru na Krym – podkreślił prezydent Ukrainy.

Ukraińska armia przygotowuje się do odbicia z rąk rosyjskich najeźdźców Chersonia. Od tygodni trwa tam kontrofensywa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl