fot. gov.pl

Trwa składanie wniosków w ramach programu Rodzina 500 plus

345 mln zł trafiło już do rodzin w ramach nowej odsłony programu „500 plus” poinformował resort Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Rozpatrzono już ponad połowę złożonych wniosków, a świadczenie otrzymało 756 tys. dzieci.

Od 1 lipca ruszył rozszerzony program Rodzina 500 plus, który zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Od tego dnia możliwe jest składanie wniosków
o świadczenie drogą elektroniczną.

Od jutra wniosek będzie można złożyć także w formie tradycyjnej – papierowej. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa wskazuje, że dzięki programowi „500 plus” rodzinom żyje się lepiej.

Bardzo się z tego cieszymy, bo to był taki plan. Od początku, kiedy rząd Zjednoczonej Prawicy przystąpił do rządzenia, postawił na rodziny, uznając że filarem Rzeczypospolitej jest polska rodzina, i to się sprawdziło. Również sprawdziło się to, że rodziny najlepiej wiedzą, jak te pieniądze spożytkować i jak je skierować. Powiem, że podczas wielu spotkań w całej Polsce zadaję pytania mamom i tatom, co robią z tymi pieniędzmi. Zdecydowana większość deklaruje, że są to cele i bieżące potrzeby. Wiele rodzin decyduje się jednak przynajmniej część tych pieniędzy odkładać na przyszłość swoich pociech – mówiła minister Bożena BorysSzopa.

Z danych Centrum Informacyjnego Rządu wynika, że od  kwietnia 2016 r., czyli od momentu uruchomienia programu, przeznaczono na niego ok. 70 mld zł.

RIRM

drukuj