fot. PAP/Rafał Guz

Walka rządu z epidemią poprzez ograniczanie gospodarki

Premier Mateusz Morawiecki będzie dziś rozmawiał z przedstawicielami opozycji na temat strategii walki z epidemią. Spotkanie odbędzie się w formie telekonferencji.

Rząd w ostatnich miesiącach już raz sięgnął po współpracę z opozycją, przy okazji kryzysu na Białorusi. Teraz chce powtórzyć ten manewr. Do rozmów z przedstawicielami wszystkich klubów parlamentarnych dojdzie dzisiaj o godz. 14.30 w formie telekonferencji. Reakcja na kryzys zdrowotny zdecydowanie bardziej dzieli polityków niż sytuacja na Białorusi. Konfederacja nie chce, by rząd walczył z epidemią poprzez ograniczanie gospodarki.

– Nasza partia się nie zgadza na tego typu eksperymenty. Precz z lockdownem, nigdy więcej lockdownu – powiedział Janusz Korwin-Mikke, poseł Konfederacji i prezes partii KORWiN.

Wcześniej politycy Konfederacji protestowali przeciwko obostrzeniom w Sejmie i obowiązkowemu zasłanianiu ust i nosa.

– Do gier czy przepychanek politycznych nie powinno dochodzić. Apeluję tutaj do przedstawicieli, zwłaszcza jednej partii opozycyjnej, żeby swoje zacietrzewienie odłożyła do szuflady na inne czasy – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Szef rządu mówił, że do wyborów pozostały trzy lata. Dodaje, że na razie nie ma mowy o całkowitym zamknięciu gospodarki. Z drugiej strony celem jest maksymalna ochrona ludzkiego zdrowia i życia.

– Potrzebujemy tych restrykcji, potrzebujemy tych zakazów, ale w takim zakresie, który nie doprowadzi (albo doprowadzi w niewielkim stopniu) do zamknięcia gospodarki – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Zamknięcie gospodarki – w ocenie rządu – oznaczałoby gwałtowny wzrost bezrobocia. W dzisiejszych rozmowach o strategii walki z kryzysem wezmą udział politycy wszystkich opcji, także Koalicji Obywatelskiej, którzy czekali na oficjalne zaproszenie.

– My oczywiście weźmiemy udział w tym spotkaniu, ale to jest zdecydowanie za mało. To spotkanie musi być jawne, powinno być transmitowane, bo to nie jest spotkanie dla szefów partii – wyjaśnił Cezary Tomczyk, przewodniczący KO.

Koalicja Obywatelska złożyła wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w sprawie strategii walki z koronawirusem. Podobny wniosek trafił do marszałka Senatu.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl