fot. PAP/Darek Delmanowicz

M. Morawiecki: rating S&P – to dobra wiadomość dla polskiej gospodarki

W piątek Agencja Standard & Poor’s utrzymała rating Polski na poziomie BBB plus, perspektywa została podniesiona w górę z negatywnej do stabilnej; to dobra wiadomość dla polskiej gospodarki – skomentował dla PAP wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

„Agencja Standard & Poor’s nie tylko zachowała dotychczasową ocenę ratingową Polski, ale co istotne – odnosząc się do przyszłości naszej gospodarki – podniosła perspektywy jej rozwoju z oceny negatywnej na stabilną. Tym samym, wiarygodność naszej polityki gospodarczej oraz zdrowy stan finansów publicznych zostały potwierdzone przez S&P” – podkreślił w komentarzu przesłanym PAP minister Morawiecki.

Jak dodał polityk „Pozytywna ocena wiarygodności kredytowej Polski jest tym bardziej znacząca, że przypada w okresie kolejnej odsłony dekoniunktury europejskiej gospodarki i nieznanych dla całej Unii Europejskiej skutków wydarzeń, takich jak zaplanowane na najbliższą niedzielę referendum konstytucyjne we Włoszech”.

Zdaniem Mateusza Morawieckiego, „jednym z najistotniejszych elementów wzmacniania wiarygodności Polski na arenie międzynarodowej będzie dbałość o stabilne finanse publiczne i efektywne powiązanie polityki budżetowej z celami rozwojowymi polskiej gospodarki”.

Agencja Standard & Poor’s utrzymała rating Polski na poziomie BBB plus, perspektywa została podniesiona w górę z negatywnej do stabilnej – poinformowała agencja w piątek [czytaj więcej].

PAP/RIRM

drukuj